OYUNCULUK EĞİTİMİ

Temel Oyunculuk Eğitimi, profesyonel bir eğitim ve kurs programıdır. Tüm katılımcılara program sonunda sertifika ve diploma verilmektedir. Katılım için kayıtlı REC Star Ajans oyuncusu olma şartı aranır.

OYUNCULUK EĞİTİMİ

Temel Oyunculuk Eğitimi, profesyonel bir eğitim ve kurs programıdır. Tüm katılımcılara program sonunda sertifika ve diploma verilmektedir. Katılım için kayıtlı REC Star Ajans oyuncusu olma şartı aranır.

Eğitim Programı

  • Kamera önü ve Sahne Oyunculuğu

  • Beden dili ve Etkili iletişim

  • Diksiyon, Fonetik ve Tonlama

  • Ses, Nefes ve Artikülasyon

  • Yaratıcılık ve Farkındalık

  • Doğaçlama ve Karakter çözümleme

Akademi Başvuru

Temel Oyunculuk Eğitimi programına başvurabilmek ve katılabilmek için kayıtlı Oyuncu olma şartı aranmaktadır!

OYUNCULUK BAŞVURUSU
CAPTCHA Resmi

Neden Oyunculuk Eğitimi?

Oyunculuk eğitimi bünyesinde düzenli ve yeterli eğitim alan oyuncular, oyunculuk sektörüne adım attıkları zaman daha başarılı olurlar. Çünkü oyunculuk eğitimiyle, mesleklerine daha iyi aşina olan oyuncular, strese karşı daha dirençli olduklarından dolayı oyunculuk sektörünün herkes tarafından bilinen yoğun stresli ortamıyla daha iyi mücadele edebilirler. Oyunculuk sektöründe yapılan araştırmalar sonucunda elde edilen verilere bakıldığı zaman oyunculuk sektöründe başarısız olan oyuncuların, genellikle eğitimsiz oyuncular olduğu dikkatleri çekmektedir. Bu nedenle oyunculuk sektöründe yer alan bir oyuncunun, oyunculuk eğitimi almadan şans eseri yükselmişse dahi o yıldızın sönmemesi için oyunculuk eğitimine devam ederek gerekli eğitimleri alması gerekir.

Oyuncular, oyunculuk sektöründe başarılı olmak ve başarılarını devam ettirebilmek için fiziki ve ruhsal sağlıklarına dikkat ettikleri kadar sektördeki gelişmeleri takip ederek kendilerini yenilemelidirler. Oyuncuların, kendilerini en iyi şekilde yenileyerek yeni koşullara göre kendilerini dizayn edebilmeleri için oyunculuk eğitimine devam etmeleri şarttır. Oyunculuk sektöründe, hata yapan oyuncuların büyük çoğunluğu düzenli aralıklarla oyunculuk eğitimine katılmayan oyunculardan oluşmaktadır. Oyuncular, kendilerine çok güvendikleri ve sektörde güçlendikleri için kendilerini kimsenin yıkamayacağına inandıkları için oyunculuk kurslarının yakasını bıraksalar da yaptıkları her hatanın güçlerinden biraz çaldığını iyi bilmelidirler. Günümüzde teknolojinin gelişmesiyle birlikte oyunculuk sektöründe baş döndürücü hızda gelişim yaşandığı için oyuncular, uykudan uyanan bir insanın, kendisini yenilenmiş hissettiği gibi kendilerini her gün yenileyerek geliştirmelidirler. Oyuncular için en büyük tehlike modern dünyanın alışkanlıklarıdır. Oyuncular için modern dünyanın en tehlikeli alışkanlığı gece hayatıdır. Oyuncular, oyunculuk eğitiminde modern dünyanın tüm tehlikeli alışkanlıkları hakkında bilgilendirilmekte ve tedbirli davranmaları hususunda uyarılmaktadırlar.

Oyunculuk eğitimine devam etmeyerek yeterli eğitimi almayan oyuncular, gelecekleri ile ilgili sürekli kaygı içerisinde olduklarından stresli ve gergin olurlar. Oyunculuk eğitimine devam etmeyen oyuncular, rollerini canlandırırken yeterince konsantre olamadıklarından yüksek performans sergileyemezler. Ayrıca rollerini canlandırırken hata yapma riskleri çok yüksektir. Oyuncular, oyunculuk eğitiminin kendilerini yeterli ve kaliteli hale getirmek için ana faktör olduğunu hiçbir zaman unutmamalıdır. Oyuncular, oyunculuk eğitiminde aldığı eğitimlere her daim önem vermeli ve bozulmamaları için en kuvvetli zırh olarak görmelidirler. Aksi halde sürekli gelişen oyunculuk sektörüne direnç gösteremedikleri için zamana yenik düşerler.

HAYALLERİNE GİDEN YOL

HAYALLERİNE GİDEN YOL

İÇİNDEKİ SENİ KEŞFET

İÇİNDEKİ SENİ KEŞFET

REC Star Ajans ve Akademi farkıyla oyunculuk ve modellik yolunda profesyonel ve kararlı bir şekilde ilerleyebilirsiniz. Tecrübeli ve deneyimli kadrosuyla REC Star Ajans sizin başarınız için çalışmakta.

OYUNCULUK BAŞVURUSU
OYUNCULUK BAŞVURUSU